אוצר: אדריכל ד"ר יוסי קורי

אדוות אקולוגיות

Ecological ripples

03/09/2015 - 03/07/2015

אדריכלות אינה מתרחשת בריק. אדריכלות שלא מכילה את ההיבטים של הקיימות איננה אדריכלות אתית ואיננה אדריכלות רלבנטית בעידן שבו אנו חיים. תערוכת "אדוות אקולוגיות" נועדה להיות קטליזאטור מעורר מחשבה בנושאים של קיימות. בתערוכה מוצגים פרויקטים אקולוגיים פורצי דרך ,רעיוניים ובנויים ,שתוכננו על ידי ד"ר יוסי קורי (סטודיו גאוטקטורה) ושותפיו לדרך.

התערוכה אדוות אקולוגיות במוזיאון מוניו גיתאי וינרוב  מציגהלאדריכלות קרוב לשלושים פרויקטים אדריכליים שונים של סטודיו גאוטקטורה מהשנים האחרונות ,בנויים ורעיוניים ,באמצעות מודלים פיזיים, סרטים ומציאות רבודה. כל פרויקט וכל מודל מייצגים אלטרנטיבה של עצמאות אנרגטית ובנייה מתחשבת בסביבה.

המודלים האקולוגיים מוצגים בחלל המוזיאון על גבי חביות דלק תוצר לוואי של העולם הישן המתבסס על משאבים מתכלים וזיהום סביבתי.

אודות האדריכל:
אדריכל ד"ר יוסי קורי ,חיפאי ,בוגר הטכניון בהצטיינות ,בעל ניסיון מעשי ומחקרי רב בתחום האקולוגי ובוגר תכנית עמיתי הסביבה של מרכז השל.

ד"ר קורי הקים את סטודיו גאוטקטורה המתמחה בתכנון אקולוגי פורץ דרך. עבודותיו ומחקריו של ד"ר קורי קיבלו פרסום בכתבי עת, בספרים ובתערוכות בינלאומית.

הסטודיו זכה בלמעלה מעשרים פרסים בארץ ובעולם והוא מתכנן מבנים אקולוגיים הנמצאים בחזית התכנון הירוק.

ד"ר קורי משמש כחבר סגל ומרצה בכיר בשנקר במחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה.

אוצר: אדריכל ד"ר יוסי קורי

דילוג לתוכן