אוצר: מאוסף מרכז פומפידו

מגורים משותפים

Shared residence

15/06/2018 - 15/03/2018

מאוסף מרכז פומפידו

קרלו אימונינו (2010—1926)

אדריכל ומתכנן ערים איטלקי ועורך ראשי של המגזין Casabella- Contità . ידוע בזכות עמדותיו התיאורטיות בשאלות של טיפולוגיה, אורבניזם ותכנון ערים, ובזכות פרויקטים בולטים שתכנן בכל רחבי איטליה. בעבודתו שיתף פעולה עם אדריכלים דוגמת אלדו רוסי. בשנות ה60– וה70– מילא תפקיד משמעותי בתכנון של ערים כבולוניה, טורינו, רג'ו–אמיליה ופירנצה.

 

מוניו גיתאי–וינרויב (1970—1909)

אדריכל ובונה ערים, הוא נציג מובהק של דור אדריכלים ילידי מרכז אירופה, שהתחנכו על מורשת הבאוהאוס והגשימו רעיונות מתקדמים של אדריכלות בשירות החברה בפלשתינה–א"י של שנות ה.30– בישראל תכנן גיתאי–וינרויב, בין השאר, פרויקטים לקיבוצים, מבני תעשייה ושיכוני מגורים, ולקח חלק בצוותי האדריכלים שהופקדו על התכנון של מוזיאון יד ושם ושל קמפוס האוניברסיטה העברית בגבעת רם,ירושלים.

 

MBM אדריכלים משרד לאדריכלות ותכנון ערים

נוסד בספרד ב1951– על–ידי ז'וזפ מרטורל, אוריול בוהיגאס ודוויד מקאי. הבניינים שתכננו ומחקרם התיאורטי של השלושה בשאלות של מודרניזם והמרחב הציבורי, היוו השראה לאדריכלים ספרדים רבים שהלכו בעקבותיהם.

 

ז'אן רנודי  (1981—1925)

החל את דרכו כאדריכל בסדנת מונרוז,' וב1968– פתח משרד עצמאי. בין השאר תכנן, בשיתוף עם רנה גיילהוסטט ,(Gailhoustet) את התחדשות המרכז העירוני של הפרבר הפריזאי איוורי–סור–סן, המתייחד בשיכוני מגורים בתצורת "כוכבים."

 

גרּבי אלֶ ה  בזיליקו (2013—1944)

צלם של נופים אורבניים ואדריכל בהכשרתו, סקר במשך קרוב לארבעים שנה את ערי העולם, בחיפוש אחר נקודת מבט ייחודית שתציג את המפתח לארגון המרחב המקומי. תצלומיו זיכו אותו בתערוכות ובפרסי הוקרה רבים.

 

אוליבייה  סנקלבר 

אדריכל  והיסטוריון  של  אדריכלות,  הוא  אוצר  ראשי  לאדריכלות במוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית, מרכז פומפידו, פריז. במסגרת תפקידו זה אצר תערוכות רבות.

 

עמוס גיתאי  (1950 חיפה)

יוצר של סרטים תיעודיים ועלילתיים, הצגות ותערוכות, הוא בנם של מוניו גיתאי–וינרויב ואפרתיה מונצ'יק–לוריא–מרגלית. גיתאי, אדריכל בהכשרתו, למד בטכניון בחיפה ובאוניברסיטת ברקלי בקליפורניה לפני שביים את סרטו התיעודי הראשון, בית, ב-1980.

אוצר: מאוסף מרכז פומפידו

דילוג לתוכן